54 Yıllık Ünlü Yağ Fabrikası İcralıktı! Tarım Kredi Kooperatifleri’ne Satıldı

2020 yılında İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Oruçoğlu Yağ icradan satıldı. İcradan satış ihalesi dosyasına göre, alacaklı konumda Mersin merkezli Hakan Gıda ve Sanayii Dış Ticaret şirketi yer alıyor. Borçlu konumda ise Oruçoğlu Yağ Sanayi Ve Ticaret AŞ yer alıyordu.

54 yıl önce kurulan ve Türkiye’nin en büyük yağ üreticilerinden olan Oruçoğlu Yağ Fabrikası’nı Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş satın aldı.

Konuya ilişkin kurumdan yapılan açıklama şunlar kaydedildi:

Tarım Kredi Grubu iştiraklerinden Tarım Kredi Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türk tarımına ve bitkisel yağ sektörüne katkı yapmak ve üretici ortaklarının menfaatlerini en üst seviyede korumak amacıyla kurulmuştur.

Şirketin büyüme hedefleri kapsamında, yeni yatırım yapma veya tesis satın alma alternatifleri, yetkili kurullarımızca yapılan çalışmalar ve bağımsız kuruluşlara hazırlatılan raporlar ışığında tüm detaylarıyla değerlendirilmiştir.

Afyonkarahisar’da bulunan Oruçoğlu Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş. entegre üretim tesislerinin, cebri icra yoluyla satışının yapılması hususunun ilan edilmesi üzerine, yatırım ve büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ihaleye katılma kararı alınmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir